Jste zde

Venkovská romantická

Velkokvěté pereny a dřeviny zahrad našich babiček, jako jsou pivoňky, velkokvěté kosatce a růže ve smetanových, světle lososových, světle růžových a světle lila nostalgických tónech, spolu s obláčky výplňových rostlin jemně světlounkých či stříbřitých nádechů a pohádkově jemných textur (nízké jemnolisté aromatické pelyňky s téměř celoročním efektem, stříbrná bělokvětá levandule, svatolina, šater nevěstin závoj) a plyšovými stříbřitými listy čistce ......

 

Ve vizualizacích vidíte vývoj vegetace od časného jara až do podzimu.

......také s celoročním efektem, jsou největšími favority této nádherné romantické zahrady.

Naprostá absence jakýchkoli travin, přírodních lučních květin a silných barevných odstínů vytváří křehký nadýchaný efekt, kde se snoubí romantika venkovských zahrad našich babiček s nostalgií vintage barevných kombinací.

Stačila by jedna typově nevhodná rostlina nebo výrazný odstín (jakákoli žlutá, oranžová, tmavě modrá, sytě červená, tmavě fialová, bronzová, dokonce i bordó) a pohádkový efekt je pryč. Tato realita není odhad, ale byla empiricky zjištěna při virtuální simulaci.

 

Zahrada může být jak nízkoúdržbová s bílými štěrkovými cestičkami anebo může být koncipována s trávníkem, který ale bude třeba pro dokonalý efekt často ošetřovat a udržovat dokonalý.

Rámec zahrady uzavírají ze tří stran stavby a ze čtvrté, jižní, vévodí pohledu překrásná bílá besídka porostlá bílou wistarií, jejíž hrozny v době květu vytvářejí jemně vonící baldachýn nad romantickým posezením. V létě sice květy wistarie opadají, ale nakvete jemně vonící smetanová nostalgická růže.

 

Fontána v blízkosti besídky vytváří pocit osvěžení z tekoucí a padající vody a uklidňující zvukovou kulisu.

 

Zejména efektní je růžovým loubím zarámovaný průhled na „dívku se džbány“ od domu směrem k jihu. Tento pohled se bude naskýtat velmi často – při každodenním vyjití z domu na zahradu.

 

O optickou iluzi zvětšení celkového prostoru se postará dokonale precizně postavený layout (design půdorysu) spolu s vertikálními prvky (loubí, magnolie u vchodu), které neumožňují v jednom okamžiku přehlédnout celý prostor tohoto malého traktu zahrady a tím vytvářejí dojem, že zahrada je o hodně větší, než je ve skutečnosti.